| Internal Part Number | EIS-CIR020R-22-14P-F80-T12-13 | |
| Number of Positions | 19 | |
| Shell Size - Insert | 22-14 | |
| Contact Finish Thickness | - | |
| Current Rating | 13A | |
| Voltage - Rated | 500VAC, 700VDC | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |