ITT Cannon, LLC CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13
CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13 picture photo
Mfg. Part Number
CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13
Brief Description
CONN RCPT 25POS PNL MNT PIN
Datasheet Download
CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13.pdf
Availability of CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13
QUANTITY
CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13
Internal Part NumberEIS-CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions25
Shell Size - Insert24-A25
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13
Related LinksCIR020R-24A-2, CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13 Details Description
Related parts for CIR020R-24A-25PW-F80-T12-13
CONN RECEPT IDT 4POS 1.27MM TIN datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
SENSOR FORCE SENSING RES 0-15N datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 2/3W 2010 datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/28/180F 1.5 BK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf