ITT Cannon, LLC CIR030-32A-22S
CIR030-32A-22S picture photo
Mfg. Part Number
CIR030-32A-22S
Brief Description
CONN RCPT 22POS PNL MNT SKT
Datasheet Download
CIR030-32A-22S.pdf
Availability of CIR030-32A-22S
QUANTITY
CIR030-32A-22S Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR030-32A-22S
Internal Part NumberEIS-CIR030-32A-22S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions22
Shell Size - Insert32-A22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A, 150A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR030-32A-22S
Related LinksCIR030-, CIR030-32A-22S Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR030-32A-22S Details Description
Related parts for CIR030-32A-22S
IC A/D CONV 12BIT SAMPLNG 24SOIC datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT SERIAL 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS 30AWG 5IN datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED 0.500" datasheet.pdf
IC BOOST SYNC REG PWM 8DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CBL TIE TOOL MLT & MLTFC datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf