ITT Cannon, LLC CIR030AFFP-28-22SY-F80
CIR030AFFP-28-22SY-F80 picture photo
Mfg. Part Number
CIR030AFFP-28-22SY-F80
Brief Description
CONN RCPT 6POS PNL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CIR030AFFP-28-22SY-F80.pdf
Availability of CIR030AFFP-28-22SY-F80
QUANTITY
CIR030AFFP-28-22SY-F80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR030AFFP-28-22SY-F80
Internal Part NumberEIS-CIR030AFFP-28-22SY-F80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions6
Shell Size - Insert28-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesCable Clamp
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A, 80A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR030AFFP-28-22SY-F80
Related LinksCIR030AFFP-, CIR030AFFP-28-22SY-F80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR030AFFP-28-22SY-F80 Details Description
Related parts for CIR030AFFP-28-22SY-F80
IC LI-ION CHGR 500MA 4.1V 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 0.025 OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC 214AB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC FPGA 528 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
SR BTS PC CAPT 6 ASY C datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TLV320AIC3268 datasheet.pdf
ASSY RECT 30A 600V STD REC datasheet.pdf