ITT Cannon, LLC CIR030FP-32-7S-F80
CIR030FP-32-7S-F80 picture photo
Mfg. Part Number
CIR030FP-32-7S-F80
Brief Description
CONN RCPT 35POS PNL MNT SKT
Datasheet Download
CIR030FP-32-7S-F80.pdf
Availability of CIR030FP-32-7S-F80
QUANTITY
CIR030FP-32-7S-F80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR030FP-32-7S-F80
Internal Part NumberEIS-CIR030FP-32-7S-F80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions35
Shell Size - Insert32-7
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR030FP-32-7S-F80
Related LinksCIR030FP-, CIR030FP-32-7S-F80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR030FP-32-7S-F80 Details Description
Related parts for CIR030FP-32-7S-F80
CONV DC-DC 3.3/2.5V 48VIN HORZ datasheet.pdf
FILTER LINE 5.4MH 1.1A TYPE 17N datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 31POS datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 240MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
42IN DEEP CO-LO CABINET FRAME datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W PNP NC M8 datasheet.pdf
30UF 300V 16.1X54.4 85C AXI datasheet.pdf