ITT Cannon, LLC CIR06-20-3S
CIR06-20-3S picture photo
Mfg. Part Number
CIR06-20-3S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CIR 3C 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
CIR06-20-3S.pdf
Availability of CIR06-20-3S
QUANTITY
CIR06-20-3S Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06-20-3S
Internal Part NumberEIS-CIR06-20-3S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06-20-3S
Related LinksCIR06, CIR06-20-3S Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06-20-3S Details Description
Related parts for CIR06-20-3S
CABLE PRINTER SERIAL 3M datasheet.pdf
SENS PRESSURE 7.25 PSI MAX MPAK datasheet.pdf
CABLE 50 OHM BNC(M) RG58C/U 36" datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC LIU E1/T1/J1 3.3V 144-ELQFP datasheet.pdf
530KHZ CONTROLLER RS232/485 datasheet.pdf
ENCLOSED SWES LSSIDE ROTARY datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf