ITT Cannon, LLC CIR06AF-20A-48P-F80
CIR06AF-20A-48P-F80 picture photo
Mfg. Part Number
CIR06AF-20A-48P-F80
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CIR 19C 19#18 FR PIN PLUG
Datasheet Download
CIR06AF-20A-48P-F80.pdf
Availability of CIR06AF-20A-48P-F80
QUANTITY
CIR06AF-20A-48P-F80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06AF-20A-48P-F80
Internal Part NumberEIS-CIR06AF-20A-48P-F80
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06AF-20A-48P-F80
Related LinksCIR06AF-2, CIR06AF-20A-48P-F80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06AF-20A-48P-F80 Details Description
Related parts for CIR06AF-20A-48P-F80
RES SMD 280K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 24A 1.1 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 5A DO201AD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 620PF 150V 1111 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
TRANSDUCER 457.2 MM 18.0 IN datasheet.pdf
SENSOR REED SWITCH SPST datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 54A SO8FL datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 7.0PF SMD datasheet.pdf