ITT Cannon, LLC CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO
CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO picture photo
Mfg. Part Number
CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CIR 60C 60#16 SKT PLUG
Datasheet Download
CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO.pdf
Availability of CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO
QUANTITY
CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO
Internal Part NumberEIS-CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO
Related LinksCIR06F-40A-6, CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO Details Description
Related parts for CIR06F-40A-60S-F80-T89-VO
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .050" STR PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS 30AWG 36IN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
LED BLUE/RED CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf