ITT Cannon, LLC CIR06G-28-11S-F80
CIR06G-28-11S-F80 picture photo
Mfg. Part Number
CIR06G-28-11S-F80
Brief Description
CONN PLUG 22POS STRGHT SKT
Datasheet Download
CIR06G-28-11S-F80.pdf
Availability of CIR06G-28-11S-F80
QUANTITY
CIR06G-28-11S-F80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06G-28-11S-F80
Internal Part NumberEIS-CIR06G-28-11S-F80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions22
Shell Size - Insert28-11
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A, 23A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06G-28-11S-F80
Related LinksCIR06G-2, CIR06G-28-11S-F80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06G-28-11S-F80 Details Description
Related parts for CIR06G-28-11S-F80
RES SMD 1.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
INDICATOR INCAND GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
IMPACT 5P X 10C 85 OHM BACKPLANE datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
15WB DUAL PLUG HOUSING 22CKT datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf