ITT Cannon, LLC CIR06LCF-32A-48P-F80
CIR06LCF-32A-48P-F80 picture photo
Mfg. Part Number
CIR06LCF-32A-48P-F80
Brief Description
CONN PLUG 48POS STRGHT PIN
Datasheet Download
CIR06LCF-32A-48P-F80.pdf
Availability of CIR06LCF-32A-48P-F80
QUANTITY
CIR06LCF-32A-48P-F80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06LCF-32A-48P-F80
Internal Part NumberEIS-CIR06LCF-32A-48P-F80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions48
Shell Size - Insert32-A48
Contact FinishSilver
FeaturesCable Clamp
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06LCF-32A-48P-F80
Related LinksCIR06LCF-3, CIR06LCF-32A-48P-F80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06LCF-32A-48P-F80 Details Description
Related parts for CIR06LCF-32A-48P-F80
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING 72POS DUAL .197 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 69.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
UNIV 24VDC MAT CONT NEMA BOX datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.5A 40 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 202MA 1.1 OHM datasheet.pdf