ITT Cannon, LLC CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO
CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO picture photo
Mfg. Part Number
CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CIR 6C 6#16 FR SKT PLUG
Datasheet Download
CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO.pdf
Availability of CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO
QUANTITY
CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO
Internal Part NumberEIS-CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO
Related LinksCIR06R-14S-6, CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO Details Description
Related parts for CIR06R-14S-6S-F80-T12-VO
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC datasheet.pdf
BOX ALUM BLUE 4.13"L X 2.68"W datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO41 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 50VDC 1210 datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 7POS STR GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 25W datasheet.pdf