TDK Corporation CK45-B3AD391KYNN
CK45-B3AD391KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3AD391KYNN
Brief Description
CAP CER 390PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3AD391KYNN.pdf
Availability of CK45-B3AD391KYNN
QUANTITY
CK45-B3AD391KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3AD391KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3AD391KYNN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3AD391KYNN
Related LinksCK45-B3A, CK45-B3AD391KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3AD391KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3AD391KYNN
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 2.5NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf