TDK Corporation CK45-B3DD221KYNR
CK45-B3DD221KYNR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3DD221KYNR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3DD221KYNR.pdf
Availability of CK45-B3DD221KYNR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-B3DD221KYNR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3DD221KYNR
Internal Part NumberEIS-CK45-B3DD221KYNR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3DD221KYNR
Related LinksCK45-B3D, CK45-B3DD221KYNR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3DD221KYNR Details Description
Related parts for CK45-B3DD221KYNR
IC FLASH 8MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
TXRX OPTICAL SFP DMI IND LATCH datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1900PF 15KV N4700 DISK datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X15MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
USB TO ISOLATED 2 PORT 232 CONVE datasheet.pdf
RES 24 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
1500UF 35V 16X20MM 105C 10000H datasheet.pdf