TDK Corporation CK45-B3DD221KYNRA
CK45-B3DD221KYNRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3DD221KYNRA
Brief Description
CAP CER 220PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3DD221KYNRA.pdf
Availability of CK45-B3DD221KYNRA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-B3DD221KYNRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3DD221KYNRA
Internal Part NumberEIS-CK45-B3DD221KYNRA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCK45,CC45 Series 16/Mar/2015
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3DD221KYNRA
Related LinksCK45-B3D, CK45-B3DD221KYNRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3DD221KYNRA Details Description
Related parts for CK45-B3DD221KYNRA
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CABLE D-SUB - AFP09B/AE09M/X datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND MULTI 100' datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf