TDK Corporation CK45-B3DD681KYNR
CK45-B3DD681KYNR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3DD681KYNR
Brief Description
CAP CER 680PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3DD681KYNR.pdf
Availability of CK45-B3DD681KYNR
QUANTITY
CK45-B3DD681KYNR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3DD681KYNR
Internal Part NumberEIS-CK45-B3DD681KYNR
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3DD681KYNR
Related LinksCK45-B3D, CK45-B3DD681KYNR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3DD681KYNR Details Description
Related parts for CK45-B3DD681KYNR
CONN IC DIP SOCKET 18POS TIN datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 27POS VERT datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DVR H-BRIDGE 3W 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
15W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT PNL MNT 16POS PIN datasheet.pdf