TDK Corporation CK45-B3FD121KYNN
CK45-B3FD121KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD121KYNN
Brief Description
CAP CER 120PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD121KYNN.pdf
Availability of CK45-B3FD121KYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-B3FD121KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD121KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD121KYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD121KYNN
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD121KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD121KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3FD121KYNN
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 500MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
LABEL ID RATING 2.88"X1.75"YL/BK datasheet.pdf