TDK Corporation CK45-B3FD152KYNN
CK45-B3FD152KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD152KYNN
Brief Description
CAP CER 1500PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD152KYNN.pdf
Availability of CK45-B3FD152KYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-B3FD152KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD152KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD152KYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD152KYNN
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD152KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD152KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3FD152KYNN
CONN SPRING 24POS DUAL .197 PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 100POS SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 65.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
256 BYTE RF-ID TAG datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 520VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 50V SCREW datasheet.pdf
RES 30K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
5MM THREADED CABLE ASSY datasheet.pdf