TDK Corporation CK45-B3FD391KYNN
CK45-B3FD391KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD391KYNN
Brief Description
CAP CER 390PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD391KYNN.pdf
Availability of CK45-B3FD391KYNN
QUANTITY
CK45-B3FD391KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD391KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD391KYNN
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD391KYNN
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD391KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD391KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3FD391KYNN
MOD PWR INLET STD FILTER 4A PNL datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS DUAL datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLAMP TIE 50LB WR BLK 15.6" datasheet.pdf
IC FPGA 178 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 34.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 128 I/O 256FBGA datasheet.pdf
TL4019-1, 110VAC, PTR, 2NC+2NO datasheet.pdf
4GB MICROSD CARD EXT TEMP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 19POS SILVER SLDR datasheet.pdf