TDK Corporation CK45-B3FD471KYNR
CK45-B3FD471KYNR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD471KYNR
Brief Description
CAP CER 470PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD471KYNR.pdf
Availability of CK45-B3FD471KYNR
QUANTITY
CK45-B3FD471KYNR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD471KYNR
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD471KYNR
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD471KYNR
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD471KYNR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD471KYNR Details Description
Related parts for CK45-B3FD471KYNR
IC COMPARATOR HS DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
IC 12BIT 200KSPS ADC S/O 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC-DC 132W 48VIN 2.5V NEG datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
IC CHARGER STEP-DOWN 14-MLP datasheet.pdf
RES 2M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf