TDK Corporation CK45-E3FD103ZYGNA
CK45-E3FD103ZYGNA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-E3FD103ZYGNA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-E3FD103ZYGNA.pdf
Availability of CK45-E3FD103ZYGNA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-E3FD103ZYGNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-E3FD103ZYGNA
Internal Part NumberEIS-CK45-E3FD103ZYGNA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCK45,CC45 Series 16/Mar/2015
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.689" Dia (17.50mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-E3FD103ZYGNA
Related LinksCK45-E3F, CK45-E3FD103ZYGNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-E3FD103ZYGNA Details Description
Related parts for CK45-E3FD103ZYGNA
IC OFFLINE SWIT SMPS CM OVP 7DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DL R/A SHRD AU datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 300W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.221 OHM 1% 10W datasheet.pdf
UNICARD SHEET W/INSERT STRIP WHT datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 14SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 7P INLINE PIN RA CRMP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 10POS datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf