TDK Corporation CK45-R3AD681K-NRA
CK45-R3AD681K-NRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3AD681K-NRA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3AD681K-NRA.pdf
Availability of CK45-R3AD681K-NRA
QUANTITY
CK45-R3AD681K-NRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3AD681K-NRA
Internal Part NumberEIS-CK45-R3AD681K-NRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45-RR
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3AD681K-NRA
Related LinksCK45-R3A, CK45-R3AD681K-NRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3AD681K-NRA Details Description
Related parts for CK45-R3AD681K-NRA
TRANS RF NPN 900MHZ 15V 8SOIC datasheet.pdf
IC SER/DESER 10-43MHZ 16B 32WQFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 10POS SMD 24V datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 2K OHM 4SIP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 63MM datasheet.pdf