TDK Corporation CK45-R3AD681K-NRA
CK45-R3AD681K-NRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3AD681K-NRA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3AD681K-NRA.pdf
Availability of CK45-R3AD681K-NRA
QUANTITY
CK45-R3AD681K-NRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3AD681K-NRA
Internal Part NumberEIS-CK45-R3AD681K-NRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45-RR
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3AD681K-NRA
Related LinksCK45-R3A, CK45-R3AD681K-NRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3AD681K-NRA Details Description
Related parts for CK45-R3AD681K-NRA
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
IC MPU I386 25MHZ 132QFP datasheet.pdf
MICROCONTROLLR SSR BURST-FIRE datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 M32 datasheet.pdf
CAP TOGGLE BAT BLUE datasheet.pdf
RES 200K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LAMP ASSEMBLY datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DSUB ACCY datasheet.pdf
TAG ELECTRL WARN 5.75"X3" BLK/RD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf