TDK Corporation CK45-R3DD121K-NR
CK45-R3DD121K-NR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD121K-NR
Brief Description
CAP CER 120PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD121K-NR.pdf
Availability of CK45-R3DD121K-NR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-R3DD121K-NR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD121K-NR
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD121K-NR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD121K-NR
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD121K-NR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD121K-NR Details Description
Related parts for CK45-R3DD121K-NR
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
L-BRACKET E3S VERT SENSORS datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .29W STER AB 20WQFN datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 312K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CABLE ASSY datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf