TDK Corporation CK45-R3DD152K-NR
CK45-R3DD152K-NR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD152K-NR
Brief Description
CAP CER 1500PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD152K-NR.pdf
Availability of CK45-R3DD152K-NR
QUANTITY
CK45-R3DD152K-NR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD152K-NR
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD152K-NR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD152K-NR
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD152K-NR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD152K-NR Details Description
Related parts for CK45-R3DD152K-NR
RES SMD 9 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DUAL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 2VOUT 10W datasheet.pdf
SURGE 6 FRENCH TYPE E OUTLET datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A PUSH-RESET datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 11W 1206 datasheet.pdf