TDK Corporation CK45-R3DD222K-NR
CK45-R3DD222K-NR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD222K-NR
Brief Description
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD222K-NR.pdf
Availability of CK45-R3DD222K-NR
QUANTITY
CK45-R3DD222K-NR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD222K-NR
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD222K-NR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.571" Dia (14.50mm)
Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD222K-NR
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD222K-NR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD222K-NR Details Description
Related parts for CK45-R3DD222K-NR
FUSE BOARD MNT 3A 250VAC 350VDC datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
DIODE FAST REC R9G 1100A 600V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP POLY 22UF 20% 12V SMD datasheet.pdf