TDK Corporation CK45-R3DD332K-GRA
CK45-R3DD332K-GRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD332K-GRA
Brief Description
CAP CER 3300PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD332K-GRA.pdf
Availability of CK45-R3DD332K-GRA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-R3DD332K-GRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD332K-GRA
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD332K-GRA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCK45,CC45 Series 16/Mar/2015
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.669" Dia (17.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD332K-GRA
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD332K-GRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD332K-GRA Details Description
Related parts for CK45-R3DD332K-GRA
CONN HEADER 88POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.23KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
IC 2-4 LINE DECODER/DEMUX 16-DIP datasheet.pdf
IC 4BIT BINARY COUNTER 14-SOIC datasheet.pdf
24P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1W DO216 datasheet.pdf