TDK Corporation CK45-R3DD332K-GRA
CK45-R3DD332K-GRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD332K-GRA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD332K-GRA.pdf
Availability of CK45-R3DD332K-GRA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-R3DD332K-GRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD332K-GRA
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD332K-GRA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCK45,CC45 Series 16/Mar/2015
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45-RR
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.669" Dia (17.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD332K-GRA
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD332K-GRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD332K-GRA Details Description
Related parts for CK45-R3DD332K-GRA
MEMORY CARD FLASH 3GB datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8NSOIC datasheet.pdf
RES 154 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1024KB FLASH 100TQF datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf