TDK Corporation CKCA43CH1H680K100AA
CKCA43CH1H680K100AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCA43CH1H680K100AA
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 68PF 50V CH 1206
Datasheet Download
CKCA43CH1H680K100AA.pdf
Availability of CKCA43CH1H680K100AA
QUANTITY
CKCA43CH1H680K100AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCA43CH1H680K100AA
Internal Part NumberEIS-CKCA43CH1H680K100AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKC Series Array Capacitor Family
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCKC Series
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesCKC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCA43CH1H680K100AA
Related LinksCKCA43CH1, CKCA43CH1H680K100AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCA43CH1H680K100AA Details Description
Related parts for CKCA43CH1H680K100AA
RIVET SNAP 0.394" NYLON BLACK datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 16MIN 28-TSOP datasheet.pdf
TRANSMITTER OPT MOD 20-125MB/S datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 96-BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf