TDK Corporation CKCL22C0G1H471K085AK
CKCL22C0G1H471K085AK picture photo
Mfg. Part Number
CKCL22C0G1H471K085AK
Brief Description
CAP ARRAY 470PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CKCL22C0G1H471K085AK.pdf
Availability of CKCL22C0G1H471K085AK
QUANTITY
CKCL22C0G1H471K085AK Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCL22C0G1H471K085AK
Internal Part NumberEIS-CKCL22C0G1H471K085AK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package1
SeriesCKC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCL22C0G1H471K085AK
Related LinksCKCL22C0G1, CKCL22C0G1H471K085AK Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCL22C0G1H471K085AK Details Description
Related parts for CKCL22C0G1H471K085AK
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 20BIT 56SSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V Y5V 1210 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
800I 3-TIER VOLUME CONTROL 120V datasheet.pdf