TDK Corporation CKCL22X7R1H102M085AL
CKCL22X7R1H102M085AL picture photo
Mfg. Part Number
CKCL22X7R1H102M085AL
Brief Description
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CKCL22X7R1H102M085AL.pdf
Availability of CKCL22X7R1H102M085AL
QUANTITY
CKCL22X7R1H102M085AL Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCL22X7R1H102M085AL
Internal Part NumberEIS-CKCL22X7R1H102M085AL
C Series Soft Termination Capacitor Family
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
RatingsAEC-Q200
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCL22X7R1H102M085AL
Related LinksCKCL22X7R1, CKCL22X7R1H102M085AL Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCL22X7R1H102M085AL Details Description
Related parts for CKCL22X7R1H102M085AL
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-SMD datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 4POS .100 SRT AU datasheet.pdf
RA STB HDR PWRBLADE F/G datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
RCPT SINGLE HD 5-20 20A/125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf