TDK Corporation CKCL22X7R1H472M085AA
CKCL22X7R1H472M085AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCL22X7R1H472M085AA
Brief Description
CAP ARRAY 4700PF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CKCL22X7R1H472M085AA.pdf
Availability of CKCL22X7R1H472M085AA
QUANTITY
CKCL22X7R1H472M085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCL22X7R1H472M085AA
Internal Part NumberEIS-CKCL22X7R1H472M085AA
Standard Package4,000
SeriesCKC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCL22X7R1H472M085AA
Related LinksCKCL22X7R1, CKCL22X7R1H472M085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCL22X7R1H472M085AA Details Description
Related parts for CKCL22X7R1H472M085AA
CONN HEADER 16POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT/REG 3.0V SOT89-5 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC GLASS 50KOHM AXL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 RED/RED/YLW datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES 500K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 6.72A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
RES 270 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf