TDK Corporation CKCM25C0G1H220K060AA
CKCM25C0G1H220K060AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCM25C0G1H220K060AA
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0504
Datasheet Download
CKCM25C0G1H220K060AA.pdf
Availability of CKCM25C0G1H220K060AA
QUANTITY
CKCM25C0G1H220K060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCM25C0G1H220K060AA
Internal Part NumberEIS-CKCM25C0G1H220K060AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKC Series Array Capacitor Family
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCKC Series
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesCKC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCM25C0G1H220K060AA
Related LinksCKCM25C0G1, CKCM25C0G1H220K060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCM25C0G1H220K060AA Details Description
Related parts for CKCM25C0G1H220K060AA
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 13 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RETAINER CR2354 datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM TACH 24VDC datasheet.pdf