TDK Corporation CKCM25C0G2A100F060AK
CKCM25C0G2A100F060AK picture photo
Mfg. Part Number
CKCM25C0G2A100F060AK
Brief Description
CAP ARRAY 10PF 100V NP0 0504
Datasheet Download
CKCM25C0G2A100F060AK.pdf
Availability of CKCM25C0G2A100F060AK
QUANTITY
CKCM25C0G2A100F060AK Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCM25C0G2A100F060AK
Internal Part NumberEIS-CKCM25C0G2A100F060AK
Standard Package1
SeriesCKC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10pF
Tolerance±1pF
Voltage - Rated100V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCM25C0G2A100F060AK
Related LinksCKCM25C0G2, CKCM25C0G2A100F060AK Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCM25C0G2A100F060AK Details Description
Related parts for CKCM25C0G2A100F060AK
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf