TDK Corporation CKCM25X8R1H102M060AK
CKCM25X8R1H102M060AK picture photo
Mfg. Part Number
CKCM25X8R1H102M060AK
Brief Description
CAP ARRAY 1000PF 50V X8R 0504
Datasheet Download
CKCM25X8R1H102M060AK.pdf
Availability of CKCM25X8R1H102M060AK
QUANTITY
CKCM25X8R1H102M060AK Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCM25X8R1H102M060AK
Internal Part NumberEIS-CKCM25X8R1H102M060AK
C Series High Temp Capacitor Family
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCKC Series
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCM25X8R1H102M060AK
Related LinksCKCM25X8R1, CKCM25X8R1H102M060AK Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCM25X8R1H102M060AK Details Description
Related parts for CKCM25X8R1H102M060AK
AC/DC CNVRTR 5.1V +/-12V 12V 75W datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 60POS .125 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf