TDK Corporation CKCM25X8R1H472M060AA
CKCM25X8R1H472M060AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCM25X8R1H472M060AA
Brief Description
CAP ARRAY 4700PF 50V X8R 0504
Datasheet Download
CKCM25X8R1H472M060AA.pdf
Availability of CKCM25X8R1H472M060AA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CKCM25X8R1H472M060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCM25X8R1H472M060AA
Internal Part NumberEIS-CKCM25X8R1H472M060AA
C Series High Temp Capacitor Family
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCKC Series
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCM25X8R1H472M060AA
Related LinksCKCM25X8R1, CKCM25X8R1H472M060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCM25X8R1H472M060AA Details Description
Related parts for CKCM25X8R1H472M060AA
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ MICRO8 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0503 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 230MA 2.72 OHM TH datasheet.pdf
MINIFIT JR. PLUG HSG 3POS V-0 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf