TDK Corporation CKG32KX7S2A475K335AH
CKG32KX7S2A475K335AH picture photo
Mfg. Part Number
CKG32KX7S2A475K335AH
Brief Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S SMD
Datasheet Download
CKG32KX7S2A475K335AH.pdf
Availability of CKG32KX7S2A475K335AH
QUANTITY
CKG32KX7S2A475K335AH Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG32KX7S2A475K335AH
Internal Part NumberEIS-CKG32KX7S2A475K335AH
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.136" (3.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG32KX7S2A475K335AH
Related LinksCKG32KX7S2, CKG32KX7S2A475K335AH Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG32KX7S2A475K335AH Details Description
Related parts for CKG32KX7S2A475K335AH
TRANS NPN 150MA 15V 7GHZ SOT223 datasheet.pdf
IC MIXER 815MHZ-1GHZ DWN 20TQFN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR W/NV MEM 10-USOP datasheet.pdf
IC LED Driver Power Switch 200mA 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 3M 12-24VDC PNP datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 100V NP0 0504 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
MKP 4.7UF 5% 1000VDC DRAWING T3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 3KV RADIAL datasheet.pdf