TDK Corporation CKG45KX7S2A475K290JH
CKG45KX7S2A475K290JH picture photo
Mfg. Part Number
CKG45KX7S2A475K290JH
Brief Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S SMD
Datasheet Download
CKG45KX7S2A475K290JH.pdf
Availability of CKG45KX7S2A475K290JH
QUANTITY
CKG45KX7S2A475K290JH Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG45KX7S2A475K290JH
Internal Part NumberEIS-CKG45KX7S2A475K290JH
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Ratings-
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.118" (3.00mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL
Lead StyleL-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG45KX7S2A475K290JH
Related LinksCKG45KX7S2, CKG45KX7S2A475K290JH Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG45KX7S2A475K290JH Details Description
Related parts for CKG45KX7S2A475K290JH
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN 100' datasheet.pdf
IC SW TEMP REMOTE 8-UMAX datasheet.pdf
SWITCH DIP LOW PRO 9 POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
USB-A RECEPT W/1M CORDSET TO USB datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf