TDK Corporation CKG45KX7T2W334M290JJ
CKG45KX7T2W334M290JJ picture photo
Mfg. Part Number
CKG45KX7T2W334M290JJ
Brief Description
CAP CER 0.33UF 450V X7T SMD
Datasheet Download
CKG45KX7T2W334M290JJ.pdf
Availability of CKG45KX7T2W334M290JJ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CKG45KX7T2W334M290JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG45KX7T2W334M290JJ
Internal Part NumberEIS-CKG45KX7T2W334M290JJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1
SeriesCKG
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
RatingsAEC-Q200
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.118" (3.00mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL
Lead StyleL-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG45KX7T2W334M290JJ
Related LinksCKG45KX7T2, CKG45KX7T2W334M290JJ Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG45KX7T2W334M290JJ Details Description
Related parts for CKG45KX7T2W334M290JJ
FILTER LINE 13UH 0.5A HORIZONTAL datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 48VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
POE GIGA MINIMC 2TX/LX-SM1550 datasheet.pdf
MICRO 15C P 24" WHT JACKS NI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
33UF 250V 10X20 datasheet.pdf