TDK Corporation CKG45NX5R1H106M500JH
CKG45NX5R1H106M500JH picture photo
Mfg. Part Number
CKG45NX5R1H106M500JH
Brief Description
CAP CER 10UF 50V X5R SMD
Datasheet Download
CKG45NX5R1H106M500JH.pdf
Availability of CKG45NX5R1H106M500JH
QUANTITY
CKG45NX5R1H106M500JH Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG45NX5R1H106M500JH
Internal Part NumberEIS-CKG45NX5R1H106M500JH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
CKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1,000
SeriesCKG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsSMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Ratings-
Package / CaseStacked SMD, 2 L-Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.217" (5.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Stacked)
Lead StyleJ-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG45NX5R1H106M500JH
Related LinksCKG45NX5R1, CKG45NX5R1H106M500JH Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG45NX5R1H106M500JH Details Description
Related parts for CKG45NX5R1H106M500JH
REPLACEMENT WIRE HARNESS datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY SEQUENCER 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1400V 65A FO-T-A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO204AC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CRIMP TOOL HEAD datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 121.109MHZ 6-CLCC datasheet.pdf