TDK Corporation CKG45NX7R1H685M500JH
CKG45NX7R1H685M500JH picture photo
Mfg. Part Number
CKG45NX7R1H685M500JH
Brief Description
CAP CER 6.8UF 50V X7R SMD
Datasheet Download
CKG45NX7R1H685M500JH.pdf
Availability of CKG45NX7R1H685M500JH
QUANTITY
CKG45NX7R1H685M500JH Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG45NX7R1H685M500JH
Internal Part NumberEIS-CKG45NX7R1H685M500JH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1,000
SeriesCKG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Ratings-
Package / CaseStacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.217" (5.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Stacked)
Lead StyleJ-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG45NX7R1H685M500JH
Related LinksCKG45NX7R1, CKG45NX7R1H685M500JH Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG45NX7R1H685M500JH Details Description
Related parts for CKG45NX7R1H685M500JH
RES ARRAY 4 RES 75K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V R2H 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS92410 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.4A 52.8 MOHM datasheet.pdf