TDK Corporation CKG45NX7S1H106M500JJ
CKG45NX7S1H106M500JJ picture photo
Mfg. Part Number
CKG45NX7S1H106M500JJ
Brief Description
CAP CER 10UF 50V X7S SMD
Datasheet Download
CKG45NX7S1H106M500JJ.pdf
Availability of CKG45NX7S1H106M500JJ
QUANTITY
CKG45NX7S1H106M500JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG45NX7S1H106M500JJ
Internal Part NumberEIS-CKG45NX7S1H106M500JJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1
SeriesCKG
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
RatingsAEC-Q200
Package / CaseStacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.217" (5.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Stacked)
Lead StyleJ-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG45NX7S1H106M500JJ
Related LinksCKG45NX7S1, CKG45NX7S1H106M500JJ Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG45NX7S1H106M500JJ Details Description
Related parts for CKG45NX7S1H106M500JJ
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOL datasheet.pdf
IC MONITOR DUAL SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SX8722I070TRLF datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 30W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 105 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 12V 150W 12.5A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 170MA SOT-23 datasheet.pdf