TDK Corporation CKG57KX7R2A335M335JJ
CKG57KX7R2A335M335JJ picture photo
Mfg. Part Number
CKG57KX7R2A335M335JJ
Brief Description
CAP CER 3.3UF 100V X7R SMD
Datasheet Download
CKG57KX7R2A335M335JJ.pdf
Availability of CKG57KX7R2A335M335JJ
QUANTITY
CKG57KX7R2A335M335JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG57KX7R2A335M335JJ
Internal Part NumberEIS-CKG57KX7R2A335M335JJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1
SeriesCKG
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
RatingsAEC-Q200
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG57KX7R2A335M335JJ
Related LinksCKG57KX7R2, CKG57KX7R2A335M335JJ Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG57KX7R2A335M335JJ Details Description
Related parts for CKG57KX7R2A335M335JJ
IC DELAY LINE 10TAP 50NS 16SOIC datasheet.pdf
RES TEMP SENS 100 OHM 5% 1/32W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN SMT TIN datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 900NH N87 datasheet.pdf
TOOLING UPPER MTA 050 datasheet.pdf
RES 34.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP LG PANEL IND GRN OIL TIGHT datasheet.pdf
RES 392 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ZACK STRIP PRINTED HORIZON datasheet.pdf
SIL VERTICAL PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf