TDK Corporation CKG57KX7R2J224M335JH
CKG57KX7R2J224M335JH picture photo
Mfg. Part Number
CKG57KX7R2J224M335JH
Brief Description
CAP CER 0.22UF 630V X7R SMD
Datasheet Download
CKG57KX7R2J224M335JH.pdf
Availability of CKG57KX7R2J224M335JH
QUANTITY
CKG57KX7R2J224M335JH Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG57KX7R2J224M335JH
Internal Part NumberEIS-CKG57KX7R2J224M335JH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
CKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1,000
SeriesCKG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Ratings-
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG57KX7R2J224M335JH
Related LinksCKG57KX7R2, CKG57KX7R2J224M335JH Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG57KX7R2J224M335JH Details Description
Related parts for CKG57KX7R2J224M335JH
IC EEPROM 512KBIT 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8DIP datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER VCO 24LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC USB 2.0 SWITCH DPDT 10QFN datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SUPPORT SLIDE - TERMINATION datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf