TDK Corporation CKG57KX7S2A685K335JH
CKG57KX7S2A685K335JH picture photo
Mfg. Part Number
CKG57KX7S2A685K335JH
Brief Description
CAP CER 6.8UF 100V X7S SMD
Datasheet Download
CKG57KX7S2A685K335JH.pdf
Availability of CKG57KX7S2A685K335JH
QUANTITY
CKG57KX7S2A685K335JH Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG57KX7S2A685K335JH
Internal Part NumberEIS-CKG57KX7S2A685K335JH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1
SeriesCKG
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Ratings-
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG57KX7S2A685K335JH
Related LinksCKG57KX7S2, CKG57KX7S2A685K335JH Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG57KX7S2A685K335JH Details Description
Related parts for CKG57KX7S2A685K335JH
JUMPER-H1506TR/A3048L/X 5" datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 3A DDPAK datasheet.pdf
CONN PLUG ADAPTOR 20POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 81.10MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL SIDE 40KHZ datasheet.pdf
T-COUPLE K L=20CM 8M HEAT RES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf