TDK Corporation CKG57KX7S2A685K335JJ
CKG57KX7S2A685K335JJ picture photo
Mfg. Part Number
CKG57KX7S2A685K335JJ
Brief Description
CAP CER 6.8UF 100V X7S SMD
Datasheet Download
CKG57KX7S2A685K335JJ.pdf
Availability of CKG57KX7S2A685K335JJ
QUANTITY
CKG57KX7S2A685K335JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG57KX7S2A685K335JJ
Internal Part NumberEIS-CKG57KX7S2A685K335JJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1
SeriesCKG
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
RatingsAEC-Q200
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG57KX7S2A685K335JJ
Related LinksCKG57KX7S2, CKG57KX7S2A685K335JJ Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG57KX7S2A685K335JJ Details Description
Related parts for CKG57KX7S2A685K335JJ
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
CONN RCPT 22 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
INDUCTOR EMI COMMON MODE 4.25MH datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOT datasheet.pdf