TDK Corporation CKG57KX7T2E155K335JJ
CKG57KX7T2E155K335JJ picture photo
Mfg. Part Number
CKG57KX7T2E155K335JJ
Brief Description
CAP CER 1.5UF 250V X7T SMD
Datasheet Download
CKG57KX7T2E155K335JJ.pdf
Availability of CKG57KX7T2E155K335JJ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CKG57KX7T2E155K335JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG57KX7T2E155K335JJ
Internal Part NumberEIS-CKG57KX7T2E155K335JJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1
SeriesCKG
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
RatingsAEC-Q200
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL
Lead StyleL-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG57KX7T2E155K335JJ
Related LinksCKG57KX7T2, CKG57KX7T2E155K335JJ Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG57KX7T2E155K335JJ Details Description
Related parts for CKG57KX7T2E155K335JJ
SIDACTOR BI 170V 400A TO-92 datasheet.pdf
IC VIDEO BACK-END DAC 80-HTQFP datasheet.pdf
CONN HD ARRAY 143POS MALE GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 11.5VC 1.5KE datasheet.pdf
HEAT SHRINK IMCSN 2000 BK 25FT datasheet.pdf
RES 437K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 1206 datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
12-Bit, 20/40/65 MSPS 3 V A/D Converter IC datasheet.pdf