NKK Switches CKL12BTW01-050
CKL12BTW01-050 picture photo
Mfg. Part Number
CKL12BTW01-050
Brief Description
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 050
Datasheet Download
CKL12BTW01-050.pdf
Availability of CKL12BTW01-050
QUANTITY
CKL12BTW01-050 Order Process
Ship out your order
Specifications of CKL12BTW01-050
Internal Part NumberEIS-CKL12BTW01-050
Contact TimingNon-Shorting (BBM)
Current Rating3A (AC)
Termination StyleSolder Lug
Panel Cutout DimensionsCircular - 19.00mm Dia
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Depth Behind Flange34.60mm
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKL12BTW01-050
Related LinksCKL12BT, CKL12BTW01-050 Datasheet, NKK Switches Distributor
CKL12BTW01-050 Details Description
Related parts for CKL12BTW01-050
RES SMD 14.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 50V 0.1A SC-59 datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
IC AMP MMIC LNA DUAL 8MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 25.5VC 1.5KE datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC 0201 datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT HI IP3 16QFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V datasheet.pdf