Taiyo Yuden CKP2016R47M-T
CKP2016R47M-T picture photo
Mfg. Part Number
CKP2016R47M-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 470NH 1.6A 75 MOHM SMD
Datasheet Download
CKP2016R47M-T.pdf
Availability of CKP2016R47M-T
QUANTITY
CKP2016R47M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CKP2016R47M-T
Internal Part NumberEIS-CKP2016R47M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCKP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating1.6A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)75 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0806 (2016 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0806 (2016 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKP2016R47M-T
Related LinksCKP201, CKP2016R47M-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
CKP2016R47M-T Details Description
Related parts for CKP2016R47M-T
FIXED IND 56UH 68MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5V OUT SMD datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 910 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
NON PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 132V 2.5A datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf