Intematix Corporation CL-750-R100-PC
CL-750-R100-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-750-R100-PC
Manufacturer
Product Category
Optics - Remote Phosphor
Brief Description
CHROMALIT ROUND 70CRI 100MM DIA
Datasheet Download
CL-750-R100-PC.pdf
Availability of CL-750-R100-PC
QUANTITY
CL-750-R100-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-750-R100-PC
Internal Part NumberEIS-CL-750-R100-PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Round
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 100mm
CRI (Color Rendering Index)70
CCT (K)5000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)232
Viewing Angle115°
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-750-R100-PC
Related LinksCL-750-, CL-750-R100-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-750-R100-PC Details Description
Related parts for CL-750-R100-PC
IC Z8 GP MCU 4K OTP 20SSOP datasheet.pdf
IC TXRX CAN 8BIT 5.25V SOT96-1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
A5E INDEX POSITION DRIVE SINGLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MICRO 51 M 18" RBW NICKEL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADUCM350 datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf