Intematix Corporation CL-830-P215-PC
CL-830-P215-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-830-P215-PC
Manufacturer
Product Category
Optics - Remote Phosphor
Brief Description
CHROMALIT PANEL 80CRI 305X215MM
Datasheet Download
CL-830-P215-PC.pdf
Availability of CL-830-P215-PC
QUANTITY
CL-830-P215-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-830-P215-PC
Internal Part NumberEIS-CL-830-P215-PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package10
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Panel
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRectangle with Flat Top, 305mm x 215mm
CRI (Color Rendering Index)80
CCT (K)3000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)200
Viewing Angle115°
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-830-P215-PC
Related LinksCL-830-, CL-830-P215-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-830-P215-PC Details Description
Related parts for CL-830-P215-PC
FUSE HOLDER RADIAL 250V 6.3A PCB datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 26POS TIN T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RECEPT LGH 1POS BULKHD datasheet.pdf
3M 4910 VHB 1/2" CIR - 5/PACK datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 62MM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 64MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 5W DO214AB datasheet.pdf